"Život je svině, tak buď větší!!"
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__

Spřáteluji, pište do komentářů :))

Reklamy pište jenom...SEEEM!!!

Hlasujte pro fotku měsíce...H.E.R.E

1. kolo SONM/S....TADÝÝ!!


offlineČervenec 2010

Vampire & Werewolf - info ke kapitolovce

23. července 2010 v 11:37 | ROSE *-* |  - Vampire & Werewolf
Rozhodla jsem se sem přidat jednu ze svých nejlepších kapitolovek, vyjímečně s Bellou...

Obrázek:
vampire&warwolf - hl.obrázek


Jméno: Vampire & Werewolf
Autor: ROSE *-* (já)
Stav: kapitolovka
Počet kapitol: ------
Žánr: romantické, drama, možná depresivní
Hlavní postavy: Georgiana Cullen, Embry Call
Postavy: Rosalie Hale, Edward Cullen, Bella Swan, Emmet Cullen, Alice Cullen, Jasper Hale, Carlisle Cullen, Esmé Cullen, vlkodlaci, Billy Black, Sue Clearwater, Quil Ateara st., Victoria, armáda novorozených, Volturiovi, Denalská rodina upírů, a další...
Citát: Láska je stejná jako slunce, nevybírá si, koho zahřeje, láska je nebe v tiché tůňce, je víra a je naděje...

Moje spokojenost: 98%
Věnování: všem

Popis: Co kdyby do rodiny Cullenových patřila také Georgiana Cullen - biologická sestřenice Rosalie? Co kdyby to byla nejlepší přítelkyně Edwarda? Co kdyby se do ní otiskl vlkodlak, Embry Call? Jak by to ovlivnilo děj Twilight?

Fotky postav:
georgiana
embry
edward
rose
bella

Cullenovi - fotky a obrázky

22. července 2010 v 17:17 | ROSE *-* |  Galerie
Tady jsou fotky Cullenových. Některý jsou fakt pěkný...
P.S. Ta poslední je fakt stylovka!!!
twilight, new moon, eclipse
sdhcksfsdbhb
hfgffhj
dgrzthdbvcvxds
vfdgdgtr
dfghhtrfdg
gfgrhtjgfds
hhdfasdaafg
ghfhdedsg
tgdfdcdDHGGJFF
gdgsgsf


simpsonovi

Vlkodlaci - info a foto

22. července 2010 v 15:48 | ROSE *-* |  Ostatní vlkodlaci
1. Sam Uley
Potomek Leviho Uleyho. Sam je vůdce smečky, ač to nezdědil po předcích. Byl první vlkodlak od dob Ephraima Blacka apod. Miloval Leah Clearwaterovou, ale kvůli otisku do Emily (jpozději jeho snoubenka) ji opustil. Když se Jacob v Rozbřesku vzbouří, je vůdcem větší smečky.
Sam Uley

2. Jared
Jared byl ve smečce jako druhý. Rád s ostatními uzavírá sázky a soutěží. Je také velký jedlík. Otiskne se do Kim, jeho solužačky, která ho milovala už dřív, ale on si jí nevšímal.
jared

3. Paul
Paul je třetí ve smečce. Je to největší jedlík. Má problémy se sebeovládáním, často se pere a téměř s každým. Když přijela domů Jacobova sestra Rachel, otiskl se do ní. Rachel se do něj zamilovala. Jacob ani Billy Black tento svazek moc neocenili.
paul

4. Embry Call
Embry byl ve smečce jako čtvrtý. I on rád uzavírá sázky a soutěží. Je to smíšek a vtipálek. Miluje auta a motorky, rád na nich s Jacobem a Quilem pracuje. On a Quil Ateara jsou nejlepší přátelé Jacoba. V knihách se do nikoho neotiskl.
embry call

5. Jacob Black
Jacob Black je syn Ephraima Blacka, což byl alfa smečky chlapcových pradědů. Už v prvním díle Twilight se zamiluje do Belly Swanové. Hodně se s ní spřátelí v Novém Měsíci. Potom se ale dostane do smečky a přestane se s ní bavit. Přátelství obnoví a potom se zase rozejdou. V Zatmění Jacob vyzná Belle lásku. Bella ho však odmítne kvůli upírovi Edwardu Callenovi. Společně se smečkou pak bojují po boku upírů Cullenových proti armádě novorozených. V Rozbřesku čeká Bella s Edwardem dítě. Smečka jí chce zabít, protože se bojí Bellina dítěte. Jacob od smečky odejde. Později se k němu přidají i Leah a Seth Clearwaterovi a Jacob tak založí novou smečku. Bella porodí a málem zemře. Edward ji na poslední chvíli přemění na upírku. Jacob chce Renesmee zničit, ale otiskne se do ní. Na konci knihy se však smečka znovu spojí proti Volturiovým, kteří chtějí zabít Renesmee. 
Jacob Black

6. Quil Ateara
Quil Ateara je jeden z posledních, kteří se přidávají do smečky. Je to nejlepší přítel Jacoba a Embryho. Do smečky se přidá až v Zatmění. Otiskne se do Claire, což je Emilyna (Emily je Samova snoubenka) dvouletá sestřenice. Quil se o ní stará jako otec. Protože vlkodlaci nestárnou, může Quil čekat na to, až Claire doroste.
quil ateara

7. Leah Clearwaterová
Jediná dívka ve smečce. Miluje Sama Uleyho. Chodila s ním moc dlouho, ale Sam se potom stal vlkodlakem a otiskl se do Emily, takže Leah opustil. Ona to dlouho nemohla unést. Přeměnila se, když zemřel na infarkt v Novém Měsíci její otec, Harry Clearwater, což byl jeden ze starších kmene (jeho místo později přebrala jeho žena, Susan). Leah nemá ráda, když se k ní ostatní chovají jako k holce, chce být vždycky stejně tvrdá, jako ostatní. Částečně také proto je v Zatmění zraněn Jacob Black, který jí zachránil před smrtí. Ve čtvrtém dílu se po rozdělení smeček přidá na staru Jacoba. Když Jacob plánuje, že po Bellině přeměně uteče, chce jít s ním, protože se nikdy nepřenesla přes Samovu "zradu".
leah clerwater
  
8. Seth Clearwater
Nejmladší člen smečky. Je to bratr Leah a přeměnil se ve stejnou dobu, jako ona. I přes to, že je nejmladší, chtěl by se účastnit úplně všeho. V Zatmění bojoval po boku Edwarda Cullena proti Rileyimu a Victorii a téměř sám přemohl Rileyho. Od té doby měl Edwarda moc rád. V Rozbřesku se po rozdělení smečky přidal jako jeho sestra na Jacobovu stranu. Nedělalo mu problém navštěvovat Cullenovi.
Seth Clearwater
Je tam těch vlkodlaků ještě trochu víc, ale o těch skoro nic newím, takže jsem je nezmiňovala...   

PÁRY <3

22. července 2010 v 13:56 | ROSE *-* |  Galerie
Tady jsou podle mě všechny páry z Twilight...

1. Esmé & Carlisle
esme a carlisle
2. Alice & Jasper
jasper a alice
3. Rosalie & Emmet <3
rosalie a emmet
4. Bella & Edward
bella a edward
5. Renesmee & Jacob
jacob a renesmee
6. Emily & Sam
sam a emily
7. Jessika & Mike
mike a jessica
8. Angela & Erik
9. Victoria & James
James a Victoria
10. Rachel & Paul
Paul a Rachel
11. Jared & Kim
jared a kim
12. Claire & Quil
(lepší jsem nesehnala)
quil a claire

Jackson Rathbone - ŽIVOTOPIS

22. července 2010 v 13:06 | ROSE *-* |  Jasper Hale
Jackson Rathbone
Povolání: Herec, zpěvák 
Věk: 26
Datum narození: 21.12.1984 
Místo narození: Singapur 
Znamení: Střelec   
Výška: 177 cm
Člen skupiny: 100 Monkeys 

Monroe Jackson Rathbone je americký herec a zpěvák. Jeho nezjnámější rolí je Jasper Hale ve filmech Stmívání, Nový Měsíc a Zatmění.

Jackson se narodil v Singapuru, žil na hodně místech, od Indonésie po Texas. Začal hrát v místním divadle v Midlandu s mladým hereckým programem The Pickwick Players. Jakson chodil na školu Interlochen Arts Academy, kde se učil herectví. Po promoci odešel do Los Angeles.

Založil svou skupinu 100 Monkeys. Věnoval se také hodně sportu - obzvlášť basketbalu, basebalu, běhu a fotbalu. Nakonec si ale kvůli nedostatku času musel vybrat. Vybral si herectví a muziku.

Měl menší role v seriálech O.C. a Close to Home. Pak hrál ve filmech Molding Clay, Pray for Morning, a Travis and Henry.

V roce 2008 dostal roli ve filmu Stmívání, kde hraje Jaspera Halea. V roce 2009 natočil jeho pokračování Nový měsíc a roku 2010 díl Zatmění. Právě se natáčí čtvrté pokračování, nesoucí název Rozbřesk.

Zdroj: TENHLE

Ashley Greene - ŽIVOTOPIS

22. července 2010 v 12:57 | ROSE *-* |  Alice Cullen
ashley greene
Povolání: Herečka, modelka
Věk: 23 
Datum narození: 21.02. 1987
Místo narození: Jacksonville, Florida, USA
Znamení: Ryby   
Výška: 165 cm

Ashley Michele Greene je americká filmová herečka a modelka. Nejvíce ji proslavila role Alice Cullen ve filmu Stmívání, Nový Měsíc a Zatmění.

Ashley se narodila v Jacksonville na Floridě Joe a Michele Greenovým.
Vyrůstala v Middleburgu a Jacksonvillu, pak odešla na Univerzitní křesťanskou školu, poté ještě na Wolfson High School, dyž byla v 10. třídě. V sedmnácti se odstěhovala do Los Angeles v Kalifornii zabývat se herectvím.

Má maldšího bratra jménem Joe, který bydlí stále se svými rodiči v Jacksonville.
Greeneová je dobrá kamarádka s herci z filmu Stmívání, s Kellanem Lutzem a Jacksonem Rathbonem.

Původně chtěla být Greeneová modelkou, ale bylo jí řečeno, že není dostatečně vysoká, a tak se měla prý spíše zaměřit na reklamy.
Po zahrání si v pár reklamách zjistila, že miluje herectví.

Přestože se její kariéra stále vyvíjí, hostovala již v mnoha populárních pořadech, jako například v Punk'd a Crossing Jordan, stejně jako v komerčních iPodeh. Greeneová si po velké přestávce zahrála ve filmech Stmívání, Nový Měsíc a Zatmění, které byly natočeny podle stejnojmenných bestsellerů Sephenie Meyerové, jako upírka Alice Cullenová společně s Kellanem Lutzem, se kterým si zahraje i ve filmu Warrior.

Zdroj: Tenhle


Peter Facinelli - ŽIVOTOPIS

22. července 2010 v 12:15 | ROSE *-* |  Carlisle Cullen
Peter Facinelli
Povolání: Herec
Věk: 37
Datum narození: 26.11.1973
Místo narození: Queens, New York, USA 
Znamení: Střelec

Peter Facinelli je americký herec.
Vystudoval Atlantic Theater Company (hereckou školu v New Yorku).
Při natáčení filmu An Unfinished Affair se seznámil se svou současnou manželkou Jennií Garth
S Jennií má dvě dcery (Luca Bella a Lola Ray).
Můžeme ho vidět ve filmu Twilight (Stmívání), New Moon (Nový Měsíc) a Eclipse (Zatmění), kde si zahrál upíra Dr. Carlisle Cullena. Očekává se čtvrté pokračování - Breaking Down (Rozbřesk).
Zdroj: TADY

Elizabeth Reaser - ŽIVOTOPIS

22. července 2010 v 11:57 | ROSE *-* |  Esmé Cullen
Povolání: Herečka
Věk: 35
Datum narození: 15.06.1975
Místo narození: Bloomfield, Michigan, USA
Znamení: Blíženci

Elizabeth Ann Reaser je americká herečka. V roce 2005 natočila dva celovečerní filmy: Stay a The family Stone, ve kterých se proslavila. Roku 2006 si zahrála v seriálu Saved a hostovala také ve známém seriálu Chirurgové (Grey´s anatomy), jako žena bez tváře. V nynější době hraje hlavní roli v seriálu The Ex-list jako Bella Bloom. Elizabeth si zahrála i v úspěšném filmu Stmívání, který byl natočen podle knižní předlohy autorky Stephenie Meyer, hraje zde postavu Esme Cullen. Později také v jeho dvou pokračováních, na čtvrtý se čeká s napětím.

Reaserová se narodila v Bloomfield, Michiganu, na předměstí Detroitu. Je dcerou Karen Davidsonové a Johna Reasra. Je absolventkou na Juilliard School, rovněž tak na Birmingham Seaholm High Scool a Avondale High School.

Byla objevena v Londýně, kde se připravovala na svou roli ve filmu Saved. V říjnu roku 2004 ji magazín Interview nominoval mezi "14 nově vznikajících tvůrčích žen". Získala cenu "Poroty" v Newport Beach Film Festival v roce 2006 za její práci ve filmu Sweet Land a v roce 2007 byla nominována ma cenu Nezávislého ducha jako "Best female lead". Reaserová také získala cenu Emmy Primetime za vynikající výkon hostujícího herce v seriálu Chirurgové za těhotnou ženu, která trpí amnézií.

Zdroj: TENHLETEN

Robert Pattinson - ŽIVOTOPIS

22. července 2010 v 11:45 | ROSE *-* |  Edward Cullen
Robert Pattinson
Povolání: Herec, zpěvák, model
Věk: 24
Datum narození: 13.05.1986
Místo narození: Londýn, Velká Británie
Znamení: Býk   
Výška: 185 cm

Robert Thomas Pattison se narodil v Londýně 13.5.1986, začal s herectvím ve svých teenagerských letech v Barnes Theater Company v Londýně. Zahrál si ve hře Macbeth v Old Sorting Office Arts Centre a zkoušel také modeling. V roce 2004 dostal malou roli v německé produkci filmu The Ring of the Nibelus a objevil se ve filmu Jarmark Marnosti s herečkou Reese Whitherspoon. Hrál také ve filmu The Woman Before in May (2005), ale těsně před premiérou byl nahrazen Tomem Rileyem.

A konečně - v roce 2005 byl vybrán do role mladého čaroděje Cedrika Diggoriho ve filmu Harry Potter a Ohnivý Pohár. Cedrik je student Mrzimoru v Bradavicích a Harryho rival. Bojují nejenom o pohár v soutěži tří kouzelnických škol, ale i o srdce Cho Changové.

A v roce 2006 dostal hlavní roli ve filmu The Haunted Airman, kde hraje Tobyho Jugga, pilota ve druhé světové válce, který je postřelen a následně ochrne. Dostane hrozný nervový šok a v podstatě zešílí.

Times Online ho nazval jako British Star of Tomorrow (Britská herecká naděje, Britská hvězda zítřka), také se říká, že je nástupcem Judeho Lawa. Robertův vzor je, ale Jack Nickolson. Robert rád sportuje, má rád snowboarding, fotbal a lyžování. Kromě toho hraje na kytaru a klávesy.

V roce 2008 podal skvělý herecký výkon ve filmu Twilight (Stmívání), kde si zahrál jednu z hlavních rolí - postavu upíra Edwarda Cullena, který se zamiluje do půvabné Isabelly Swan- Kristen Stewart. Na podzim roku 2009 vyšel druhý díl pod názvem New Moon, 30.06.2010 třetí pokračování, Eclipse. Fanoušci se nemohou dočkat čtvrtého dílu, který se plánuje na podzim roku 2011.

Zdroj: TEN

Kellan Lutz - ŽIVOTOPIS

22. července 2010 v 11:30 | ROSE *-* |  Emmet Cullen
kellan lutz
Povolání: Herec
Věk: 24
Datum narození: 15. 03. 1985
Místo narození: Severní Dakota, USA
Znamení: Ryby

Kellan pochází z Severní Dakoty. V roce 2003 se přestěhoval za svým otcem. Chtěl se věnovat herectví a také si užívat na pláži. Kellanovi přátelé o něm říkají,že je to bavič a smíšek.

Mluví plyně španělsky. Má rád Extreme Skateboarding & Tricks, souboje ve své váhové kategorii,basebal,basketball, lacrosse, plavání, tenis, badminton, lyžování, snowboarding, tanec, kreslení a je také dobrý zpěvák.

Už ve svém dětství začal rozvíjet své talenty.

Známe ho například z filmů jako jsou : Stick it, Accepted, Summerland, 6 feet under, Prom night a mnoha dalších seriálech. Na konci roku 2008 si zahrál v populárním filmu Twilight upíra Emmeta Cullena. Na podzim roku 2009 proběhla v ČR premiéra pokračování Twilight - New Moon, kde hrál stejnou postavu. 30.6.2010 uvedli do kin třetí pokračování úspěšného filmu, nesoucí název Eclipse. Fanoušci netrpělivě očekávají čtvrtý díl, Breaking Dawn. Také se oběvil v Kalifornském létu. Hrál tam kamaráda Jesseho McCartneyho.

Zdroj: TADY

Nikki Reed - ŽIVOTOPIS

22. července 2010 v 11:03 | ROSE *-* |  Rosalie Hale Cullen
nikki reed
Povolání: Herečka, scénáristka
Věk: 22
Datum narození: 17.05.1988
Místo narození: Los Angels, California, USA
Znamení: Býk
Výška: 168 cm

Život této mladé herečky je na její věk celkem pestrý. Jako malá byla stydlivá a "ležela" často v knížkách. Ve 12-ti letech se však dostala ke skupině děvčat, které nešly zrovna příkladem. Její do té doby hezký vztah s matkou začal skřípat a Nikki začla experimentovat s drogama, sexem a nějaké ty krádeže..
Catherine Hardwicke, umělkyně, která se chtěla stát režisérkou a spisovatelkou, dlouho randila se Sethem Reedem a po rozdělení přišla s Nikki styku. V roce 2002 začala s Nikki spolupracovat na scenáři filmu. Nejprve z toho měla vzniknout lehčí komedie, ale vznikla Třináctka, který byl napsán vlastně podle skutečné události, kterou Nikki prožila. Nikki a Catherine dokončily dílo během 6-ti dnů o zimních prázdninách.

Film je částečně rebelský, autobiografický, dramatický a zobrazuje divoký život dívky, která se stává ženou a navazuje vztah k drogám, sexu, krádežím.. Hlavní charakter Tracy, který ztvárnila Evan Rachel Wood, byl vlastně vytvořen podle Nikki, která hrála divokou, rebelskou holku, která jí ve skutečnosti "zkazila".

Nikki je velmi talentovaná a po celkem úspěšném filmu natočila další, například: Legendy z Dogtownu, Úkladná vražda a také si střihla roli v americkém seriálu The O.C.

Koncem roku 2008 jsme ji mohli vidět jako upíří krásku Rosalii po boku krásného (jak jinak) upíra Emmetta (Kellan Lutz) v prvním díle Twilight ságy - Stmívání. 26.11.2009 se dostal do kin druhý díl, s názvem Nový Měsíc. Třetí díl nese název Zatmění a jeho premiéra v ČR proběhla 30.6. 2010. Fanoušci očekávají díl čtvrtý, Rozbřesk, který bude vzhledem k jeho délce rozseknut na dva filmy. Fanoušci Nikki Reed se mají na co těšit.

Zdroj: TENHLE

My Love Is Emmet - jednorázovka

22. července 2010 v 10:41 | ROSE *-* |  - My Love Is Emmet
Moje první povídka na téma Twilight je o Emmetovi. Vždycky mě zarážel ten jeho nedostatek informací o minulosti, takže jsem to rozvinula (taky si možná vzpomenete, že Edward říkal, že Emmetovi voněli dva lidé víc než ostatní)...

Jméno: My Love Is Emmet... (..., but Emmet's Love Is Rosalie)
Autor: Moje dílo (ROSE *-*)
Stav: jednorázovka
Postavy: Maggie Gray, Emmet McCarty (Cullen), a možná i někdo jiný :) 
Moje spokojenost: 73%
Věnování: všem

*=== z pohledu Maggie ===*
Rok 1935. Byla jsem krásná, mladá (18 let), bohatá a zamilovaná. Mou láskou byl zároveň můj snoubenec Emmet McCarty.
Do obřadu zbývaly dva dny. Oba jsme se moc těšili. Emmet se rozhodl jít s otcem na lov. Nevím, co přesně se tehdy stalo. Vím jenom, že jsem čekala týden. Všichni kolem mě přemlouvali, že je mrtvý. Jeho otec mi vyprávěl, jak ho napadl medvěd. Jenže neřekl, že ho zabil, i když si to myslí. Šla jsem se starším bratrem na to místo. Nenašla jsem vůbec nic. Byla jsem zoufalá. Brečel jsem celé noci. Nic jsem nenašla, což mi dávalo malou naději, že žije. Ale na druhou stranu...

Uplynul rok. Stále jsem po něm pátrala. Bolest byla stejná, ještě možná horší, než byla poprvé. Byla jsem bláznivá. Moje matka ze mě měla strach. Bratr se oženil a odjel pryč. Můj otec na mě už nepromluvil.
Znovu jsem se rozhodla jít na to místo. Na místo, kde se Emmet ztratil z povrchu zemského. Strávila jsem tam tři dny. To místo mi nahánělo strach, ale zároveň dodávalo naději. Strach z medvědů? Ani náhodou. Jenom jsem ležela a vzpomínala. Na chlapce (nebo muže?), kterého jsem tolik milovala a který ze mě nakonec udělal blázna. Věděla jsem, že je mrtvý, ale zároveň jsem si to nechtěla připustit.
Třetí den jsem ležela v trávě. Můj hlad byl téměř hmatatelný, stejně jako touha po spánku. Za celé tři dny jsem nezavřela oči. Ale ležela jsem tam, téměř bez hnutí a vzpomínala. Toužila jsem ho spatřit, naposledy.
Sotva jsem na to pomyslela, zašustilo křoví. Vyděšeně jsem se postavila a očima rentgenovala okolí. Potom jsem spatřila ohromnou postavu, která mi byla matně povědomá. Emmet. Byl ale mnohem krásnější než jsem si ho pamatovala a...větší? Svaly měl už dávno, ale ne tolik. "Mete?!" pípla jsem vyděšeně. "Emmete, ty jí znáš?" za ním byl někdo další. Žena. 
Byla jsem po celém našem městě známá jako nejkrásnější dívka, ale s ní jsem se nemohla rovnat. Blond vlasy se jí kroutily na zádech, karamelkové oči mě ostražitě sledovaly. "Myslím, že ano. Někdo z mé....minulosti..." špitl Met a dál mě sledoval. "Minulosti?!" vypískla jsem. To slovo mě nehorázně ranilo. Emmet přistoupil blíž. "Mete, co to děláš? Víš, že nemůžeš!" ta blondýna se vyděsila, ale nehla se z místa. "Já vím, Rosalie, miláčku, ale ona mi...voní...o hodně víc než ostatní..." povzdechl si můj bývalý snoubenec a udělal další ohromný krok směrem ke mně. Najednou vypadal nebezpečně. A i přes to všechno mě víc dokázalo vyděsit a ranit ten výraz: miláčku. Tak mi tenkrát moc často říkal. Už mi bylo jedno, že nevím, o čem si ti dva povídají a jestli mi hrozí smrt. Chtělo se mi zemřít z jiného důvodu. Moje zklamání bylo téměř hmatatelné.
"Mete, lásko...vzpomeň si, co říkal Carlisle! Po všem, co pro nás udělal, co udělal pro tebe... chceš ho zklamat?" ta blondýnka znovu vyslovila slovo, které se mi vrylo do mozku. TAK UŽ MĚ ZABIJTE!!!
Emmet jí neposlouchal. Než jsem stačila mrknout, klečel u mě. Ten jeho nebezpečný výraz mě děsil. Opřel se mi o nohu. Měl ohromnou sílu. Ozvalo se lehké "KŘUP" a nohu mi zlomil. Šíleně to bolelo. Začala jsem křičet. To ho kapánek vyděsilo. "Emmete! Prosím!" ta bloncka z něj měla taky strach, proto se k němu nechtěla přiblížit, zastavit ho.
Jak do plic nabral nový vzduch, dodalo mu to větší odvahy. Znovu se ke mně naklonil, vypadalo to, že mě chce políbit. "Emmete! Nesmíš to udělat! Zklamal bys sebe, mě i Carlislea! Prosím, lásko!" ta bloncka na něj mluvila, ale on jí neposlouchal. Už ne. už byl soustředěný jen na mě.
Naklonil se mi ke krku a ZAKOUSL SE! Bolelo to. Tak moc to bolelo. Křičela jsem, ale on neposlouchal ani to. Jen nasával moji krev.  
Začíala jsem chápat, že společně s krví vysává můj život. Ta bloncka ho nezastavila, jen ustoupila o další krok. Asi chápala, jak nebezpečný v tu chvíli je.
Posledních pár kapek. Poslední slova. "Emmete, já tě milovala!" vydechla jsem a naposledy se nadechla. Zemřela jsem.
Nikdy jsem si nedovedla představit, jak může být umírání bolestivé. "Co jsem to udělal?! Rose!" slyšela jsem ještě Emmetovo zvolání, než jsem propadla do temnoty.
Kolem mě byla tma. Neprostupná tma. Nemohla jsem myslet, ale hýbat se celkem dobře. Daleko přede mnou se rozsvítilo světélko. Chtěla jsem ho chytit. Sevřít prsty tu maličkou svítící kuličku.
Kráčela jsem k tomu světélku. Najednou už jsem mohla přemýšlet, ale můj mozek to nechtěl. Před očima jsem viděla jedinný obličej. Obličej své lásky, snoubence, vraha. Poslední výdech. Potom jsem sevřela v ruce tu věc. Konec. Smrt. 

Fotky postav:
maggie gray

  
emmet


fgfgfggrrr

Edward Cullen - info o postavě

21. července 2010 v 19:39 | ROSE *-* |  Edward Cullen
Jméno: Edward Anthony Masen Cullen
Datum narození: r. 1901
Datum přeměny: r. 1918
Původ: Chacago, Illinois
Stav: upír
Partner: Bella Swan Cullen
Zvláštní schopnosti: čte myšlenky (kromě Belly)
Důvod přeměny: nakazil se chřipkou, Carlisle ho ošetřoval a přeměnil
Vzhled: vysoký, svalnatý, bronzové vlasy, hnědé vlasy (mění se), pokřivený úsměv
Zajímavosti: Zájem o něj projevila i upírka Tanya
Herec/ka: Robert Pattinson

Edward vyrůstal v milující rodině v Chicagu. Když přišla chřipková epidemie, on i jeho rodina se nakazila. Otec zemřel mezi prvními. Matka se hodně spřátelila s doktorem Cullenem, který je všechny ošetřoval. Než zemřela i ona, poprosila doktora, aby Edwada zachránil, jak jen bude moci. Vypadalo to, že o doktorově tajemství ví. Carlisle byl osamělý a tak Edwarda proměnil.
Krátce po přeměně Edward od Carlislea utekl a živil se zloději a vrahy. Později se s omluvou vrátil k němu a jeho ženě Esmé. Později Carlisle proměnil ještě Rosalii a doufal, že se stane jeho družkou, ale Rosalie si našla Emmeta, zraněného medvědem. Do rodiny byli ještě přijati Alice a Jasper.
Roku 2007 poznal ve Bellu Swanovou. Zamiloval se do ní. Zachránil jí před Jamesem a Victorií. S Bellou se oženil a když byla ještě člověk, splodil s ní jedno dítě, Renesmé. Dítě jí malem zabilo, ale Edward ji zachránil tím, že ji proměnil. Do Renesmé se otiskl vlkodlak Jacob Black.
Edward žije tedy s Bellou navždy...
edward

Jasper Hale Cullen - info o postavě

21. července 2010 v 14:24 | ROSE *-* |  Jasper Hale
Jméno: Jasper Whitlock Hale
Datum narození: r. 1843
Datum přeměny: r. 1863
Původ: Texas
Stav: upír
Partner: Alice Cullen
Zvláštní schopnosti: mění emoce, dokáže se vcítit do pocitů někoho jiného
Důvod přeměny: boje na jihu, proměnila ho Maria
Vzhled: svalnatý, vysoký, blond vlasy, hnědé očii (mění se)
Zajímavosti: Byl pomocníkem Marii při bojích na jihu
Herec/ka: Jackson Rathbone

Jasper Whitlock byl nejmladší důstojník vůbec. Jednoho dne je sám na koni. Potkal tři ženy. Jednou z nich byla i Maria, která ho přeměnila. Jasper se pak stal její rádce a trenér novorozených v Mariině armádě. Spřátelil se s Peterem, který jednou, když se měli ničit nepotřební novorození, utekl s Charlotte, což byl jen nepotřebný pěšák v armádě. Jasper si uvědomil, že už dál zabíjet nechce a od Marii odešel.
Bloudil ve vychřici a rozhodl se, že se zajde schovat do jedoho ze starých barů. narazil tam na Alici, malou roztomilou bytůstku. Společně se vydají za Cullenovými, rodinou, která se neživí lidskou, ale zvířecí krví. Do Alice se zamiluje a jednou se za ní ožení.
Má stálé problémy s žízní po lidské krvi.
jasper

Alice Cullen - info o postavě

21. července 2010 v 13:52 | ROSE *-* |  Alice Cullen
Jméno: Alice Mary Brandon Cullenová
Datum narození: kolem rou 1900
Datum přeměny: Někdy ve 20. letech 20. století
Původ: Biloxi, Mississippi
Stav: upír
Partner: Jasper Hale
Zvláštní schopnosti: vidí budoucnost
Důvod přeměny: James jí chtěl zabít, přeměnil jí starý pracovník v blázinci (také upír)
Vzhled: malá, krátké černé vlasy, hnědé oči (mění se), elfí obličej
Zajímavosti: Kvůli svým vidění byla za lidského života zavřená v blázinci 
Herec/ka: Ashley Greene

Ze svého lidského života si Alice nic nepamatuje, protože byla pořád ve tmě. Od Jamese se před jeho smrtí dozvídá, že jí rodiče nechali zavřít do blázince za její vidění budoucnosti. Unesl ji odtamtud nějaký starý upír a přeměnil ji (James potom toho starého zabil).
Po proměně v jedné ze své vize spatřila Jaspera. Společně se pak vydali hledat Cullenovi, které Alice také spatřila. Do rodiny se přidali někdy v roce 1950 a skvěle do ní zapadli. Později se do Jaspera zamiluje a vezme si ho (jednou).
Když Edward pozná Bellu, Alice za Edwardem stojí. Sama se s Bellou spřátelí. V Novém Měsíci, když Cullenovi Bellu opustí, uvidí ji skákat z útesu a jede pomoct Charliemu. Pozná, že je Bella naživu a jedou spolu zachránit Edwardův život (Volterra, Itálie). Ve čtvrtém dílu Cullenovi s Jasperem opustí a později se vrátí ze záchranou - klíčovým svědkem. Tím všechny zachrání před Volturiovými.
alice

Krásná fotomontář Carlislea a Esmé

21. července 2010 v 13:17 | ROSE *-* |  Galerie
Fakt boží fotomontáž <3 :-*
carlisle a esme

Esmé Cullen - info o postavě

21. července 2010 v 13:06 | ROSE *-* |  Esmé Cullen
Jméno: Esmé Anne Platt Cullen 
Datum narození: r. 1985
Datum přeměny: r. 1921 (bylo jí 26 let)
Původ: Columbus. Ohio
Stav: upír
Partner: Carlisle Cullen
Zvláštní schopnosti: nic
Důvod přeměny: spáchala sebevraždu a málem zemřela, Carlisle ji našel a přeměnil
Vzhled: 167,5 cm, bronzové vlnité vlasy, hnědé očí (mění se), milá tvář, přívětivý úsměv
Zajímavosti: Pokusila se spáchat sebevraždu
Herec/ka: Elizabeth Reaser

Esmé Cullen se provdala za násilníka. Bil jí a týral. Přesto otěhotněla a utekla pryč k příbuzným, kde porodila. Své dítě milovala. Bohužel, ale zemřelo na plicní infekci. Esmé to neunesla a skočila z útesu. Její srdce stále tlouklo, ale oni už jí zavřeli do márnice, kde slyšel její srdce tlouct Carlisle Cullen. Esmé se mu líbila a chtěl jí zachránit. Proměnil jí. Esmé se do něho zamilovala a později se za něj provdala. Její adoptivní děti - Edwarda, Rosalii, Emmeta, Jaspera a Alici miluje jako vlastní.
Esmé
  

Carlisle Cullen - info o postavě

21. července 2010 v 12:45 | ROSE *-* |  Carlisle Cullen
Jméno: Carlisle Cullen
Datum narození: čtyřicátá léta 17. století
Datum přeměny: 1663 (bylo mu 23 let)
Původ: Londýn, Velká Británie
Stav: upír
Partner: Esmé Cullen
Zvláštní schopnosti: nic
Důvod přeměny: kousl ho starý agresivní upír
Vzhled: 188 cm, blond vlasy, hnědé oči (mění se), vypadá podobně jako filmová hvězda 
Zajímavosti: Je to doktor
Herec/ka: Peter Faccinelli

Carlisle je syn anglikánského pastora. Jeho otec se podílel na pronásledování "čarodějnic" a podobně. Později všechno musel vést samotný Carlisle, který zabíjení nenáviděl. Jednou odhalil doupě opravdových upírů a vydal se s lidmi tam. Upíři tam vážně byli. Jeden Carlislea pokousal. Carlisle musel zalést do sklepa a být tiše, aby ho neobjevili.
Byl se sebou jako s upírem znechucený. Snažil se všemožně zabít, ale nepodařilo se mu to. Zkoušel se i vyhladovět, ale nakonec ho přemohla žízeň a on zaútočil na stádo jelenů. Od té doby se živil jen zvířecí krví.
Rozhodl se přidat k Volturiovým a několik desetiletí u nich vážně žil. Později od nich odešel a žil mezi lidmi. Tím si vybudoval otupělost vůči vůni krve. Stal se lékařem, protože chtěl lidem pomáhat a ne je zabíjet.
Když vypukla v Chicagu morová epidemie, ošetřoval nakažené. Tam poznal rodinu Edwarda Masena. Ten měl ženu a syna. Carlisle ho už nemohl zachránit a ani jeho ženu, která ho ještě před smrtí prosila, aby Edwarda zachránil, jak jen to bude možné. Carlisle se trápil samotou a tak se rozhodl mladého Edwarda Masena proměnit. Později proměnil ještě Esmé Prattovou, do které se zamiloval a jednou se s ní oženil. Později ještě přeměnil Rosalii a doufal, že bude pro Edwarda to samé, čím byla Esmé pro něj. Bohužel to tak nebylo. Rosalie si našla Emmeta, zraněného od medvěda a i toho Carlisle proměnil. Do rodiny se ještě přidali Jasper s Alicí. 
carlisle

Rosalie - fotky & obrázky

20. července 2010 v 21:29 | ROSE *-* |  Rosalie Hale Cullen
Fotky nej postavy z Twilight:
grth
fgdfgdgd
vbfgghgjg
vdfgdfg
fdfgfgjhjjk
hhjgft
juzkzikzdf
ghhrhztjztt
hzthdffdvf
fghrtfdfvgg
gtghrtefdf
fgfgfggrrr
fggdfg
kuikjthrtgerg
httrrwgfxcvfg
rrrrfrrtrgfddgwrtgtggt

kuikjthrtgerg
fggerteregttzzzre

Emmet Cullen - info o postavě

20. července 2010 v 21:18 | ROSE *-* |  Emmet Cullen
Jméno: Emmet McCarty Cullen
Datum narození: asi rok 1915
Datum přeměny: ve dvaceti (asi 1935)
Původ: Tennessee
Stav: upír
Partner: Rosalie Hale Cullen
Zvláštní schopnosti: nic
Důvod přeměny: umíral na zranění od medvěda, našla ho Rose, Carlisle proměnil
Vzhled: vysoký, svalnatý, krátké černé vlasy, hnědé oči (mění se)
Zajímavosti: Miluje sázky a soutěže
Herec/ka: Kellan Lutz

O Emmetově životě před přeměnou se neví vůbec nic. Jednoho dne byl prostě na lovu a napadl ho grizzly. Umíral na zranění, když ho zachránila Rose. Sama se ho bála proměnit, takže ho donesla až ke Carliesleovi, který to udělal. Emmet byl obdařen velkou sílou, inteligencí nikoliv.
Do Rosalie se zamiloval. Několikrát se s ní oženil a žil s ní dál od domova coby novomanželé nebo slopu jezdí studovat na vysoké školy.
Miluje sázky a soutěže jakéhokoliv druhu.
emmet
  

  

TÉMĚŘ VŠECHNY POSTAVY V POVÍDKÁCH PATŘÍ S.MEYEROVÉ! STRÁNKY NEBYLY VYTVOŘENÉ ZA ÚČELEM ZISKU! 
oddělovače
oddělovače

oddělovače