"Život je svině, tak buď větší!!"
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__

Spřáteluji, pište do komentářů :))

Reklamy pište jenom...SEEEM!!!

Hlasujte pro fotku měsíce...H.E.R.E

1. kolo SONM/S....TADÝÝ!!


offlineMy Love Is Emmet - jednorázovka

22. července 2010 v 10:41 | ROSE *-* |  - My Love Is Emmet
Moje první povídka na téma Twilight je o Emmetovi. Vždycky mě zarážel ten jeho nedostatek informací o minulosti, takže jsem to rozvinula (taky si možná vzpomenete, že Edward říkal, že Emmetovi voněli dva lidé víc než ostatní)...

Jméno: My Love Is Emmet... (..., but Emmet's Love Is Rosalie)
Autor: Moje dílo (ROSE *-*)
Stav: jednorázovka
Postavy: Maggie Gray, Emmet McCarty (Cullen), a možná i někdo jiný :) 
Moje spokojenost: 73%
Věnování: všem

*=== z pohledu Maggie ===*
Rok 1935. Byla jsem krásná, mladá (18 let), bohatá a zamilovaná. Mou láskou byl zároveň můj snoubenec Emmet McCarty.
Do obřadu zbývaly dva dny. Oba jsme se moc těšili. Emmet se rozhodl jít s otcem na lov. Nevím, co přesně se tehdy stalo. Vím jenom, že jsem čekala týden. Všichni kolem mě přemlouvali, že je mrtvý. Jeho otec mi vyprávěl, jak ho napadl medvěd. Jenže neřekl, že ho zabil, i když si to myslí. Šla jsem se starším bratrem na to místo. Nenašla jsem vůbec nic. Byla jsem zoufalá. Brečel jsem celé noci. Nic jsem nenašla, což mi dávalo malou naději, že žije. Ale na druhou stranu...

Uplynul rok. Stále jsem po něm pátrala. Bolest byla stejná, ještě možná horší, než byla poprvé. Byla jsem bláznivá. Moje matka ze mě měla strach. Bratr se oženil a odjel pryč. Můj otec na mě už nepromluvil.
Znovu jsem se rozhodla jít na to místo. Na místo, kde se Emmet ztratil z povrchu zemského. Strávila jsem tam tři dny. To místo mi nahánělo strach, ale zároveň dodávalo naději. Strach z medvědů? Ani náhodou. Jenom jsem ležela a vzpomínala. Na chlapce (nebo muže?), kterého jsem tolik milovala a který ze mě nakonec udělal blázna. Věděla jsem, že je mrtvý, ale zároveň jsem si to nechtěla připustit.
Třetí den jsem ležela v trávě. Můj hlad byl téměř hmatatelný, stejně jako touha po spánku. Za celé tři dny jsem nezavřela oči. Ale ležela jsem tam, téměř bez hnutí a vzpomínala. Toužila jsem ho spatřit, naposledy.
Sotva jsem na to pomyslela, zašustilo křoví. Vyděšeně jsem se postavila a očima rentgenovala okolí. Potom jsem spatřila ohromnou postavu, která mi byla matně povědomá. Emmet. Byl ale mnohem krásnější než jsem si ho pamatovala a...větší? Svaly měl už dávno, ale ne tolik. "Mete?!" pípla jsem vyděšeně. "Emmete, ty jí znáš?" za ním byl někdo další. Žena. 
Byla jsem po celém našem městě známá jako nejkrásnější dívka, ale s ní jsem se nemohla rovnat. Blond vlasy se jí kroutily na zádech, karamelkové oči mě ostražitě sledovaly. "Myslím, že ano. Někdo z mé....minulosti..." špitl Met a dál mě sledoval. "Minulosti?!" vypískla jsem. To slovo mě nehorázně ranilo. Emmet přistoupil blíž. "Mete, co to děláš? Víš, že nemůžeš!" ta blondýna se vyděsila, ale nehla se z místa. "Já vím, Rosalie, miláčku, ale ona mi...voní...o hodně víc než ostatní..." povzdechl si můj bývalý snoubenec a udělal další ohromný krok směrem ke mně. Najednou vypadal nebezpečně. A i přes to všechno mě víc dokázalo vyděsit a ranit ten výraz: miláčku. Tak mi tenkrát moc často říkal. Už mi bylo jedno, že nevím, o čem si ti dva povídají a jestli mi hrozí smrt. Chtělo se mi zemřít z jiného důvodu. Moje zklamání bylo téměř hmatatelné.
"Mete, lásko...vzpomeň si, co říkal Carlisle! Po všem, co pro nás udělal, co udělal pro tebe... chceš ho zklamat?" ta blondýnka znovu vyslovila slovo, které se mi vrylo do mozku. TAK UŽ MĚ ZABIJTE!!!
Emmet jí neposlouchal. Než jsem stačila mrknout, klečel u mě. Ten jeho nebezpečný výraz mě děsil. Opřel se mi o nohu. Měl ohromnou sílu. Ozvalo se lehké "KŘUP" a nohu mi zlomil. Šíleně to bolelo. Začala jsem křičet. To ho kapánek vyděsilo. "Emmete! Prosím!" ta bloncka z něj měla taky strach, proto se k němu nechtěla přiblížit, zastavit ho.
Jak do plic nabral nový vzduch, dodalo mu to větší odvahy. Znovu se ke mně naklonil, vypadalo to, že mě chce políbit. "Emmete! Nesmíš to udělat! Zklamal bys sebe, mě i Carlislea! Prosím, lásko!" ta bloncka na něj mluvila, ale on jí neposlouchal. Už ne. už byl soustředěný jen na mě.
Naklonil se mi ke krku a ZAKOUSL SE! Bolelo to. Tak moc to bolelo. Křičela jsem, ale on neposlouchal ani to. Jen nasával moji krev.  
Začíala jsem chápat, že společně s krví vysává můj život. Ta bloncka ho nezastavila, jen ustoupila o další krok. Asi chápala, jak nebezpečný v tu chvíli je.
Posledních pár kapek. Poslední slova. "Emmete, já tě milovala!" vydechla jsem a naposledy se nadechla. Zemřela jsem.
Nikdy jsem si nedovedla představit, jak může být umírání bolestivé. "Co jsem to udělal?! Rose!" slyšela jsem ještě Emmetovo zvolání, než jsem propadla do temnoty.
Kolem mě byla tma. Neprostupná tma. Nemohla jsem myslet, ale hýbat se celkem dobře. Daleko přede mnou se rozsvítilo světélko. Chtěla jsem ho chytit. Sevřít prsty tu maličkou svítící kuličku.
Kráčela jsem k tomu světélku. Najednou už jsem mohla přemýšlet, ale můj mozek to nechtěl. Před očima jsem viděla jedinný obličej. Obličej své lásky, snoubence, vraha. Poslední výdech. Potom jsem sevřela v ruce tu věc. Konec. Smrt. 

Fotky postav:
maggie gray

  
emmet


fgfgfggrrr
 


Komentáře

1 tamia tamia | Web | 4. srpna 2010 v 15:02 | Reagovat

Hezká povídka,pravda o Emmetovi toho moc není:-)Ale tohle je pěkné.Taky píšu twilight povídky,byla bych ráda kdyby ses jukla,ráda,bych znala tvůj názor, děkuju a měj se moc hezky:-)

2 Kallia Kallia | Web | 23. srpna 2010 v 19:43 | Reagovat

je to zajímavé... :)) já osobně nemám moc ráda jednoduché věty, maximálně v napjatých situacích. trochu bych to rozepsala... :)
ale je to dobrý nápad, pěkný, jen mi je líto toho, jak to nakonec dopadlo...

3 rosalie rosalie | Web | 27. září 2010 v 15:36 | Reagovat

bylo to hrozně krásný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

TÉMĚŘ VŠECHNY POSTAVY V POVÍDKÁCH PATŘÍ S.MEYEROVÉ! STRÁNKY NEBYLY VYTVOŘENÉ ZA ÚČELEM ZISKU! 
oddělovače
oddělovače

oddělovače