"Život je svině, tak buď větší!!"
__flashReplacement__
__flashReplacement__
__flashReplacement__

Spřáteluji, pište do komentářů :))

Reklamy pište jenom...SEEEM!!!

Hlasujte pro fotku měsíce...H.E.R.E

1. kolo SONM/S....TADÝÝ!!


offlineMW: Kapitola I. - Jsem upír? Tak to je něco!!!

5. srpna 2010 v 12:58 | ROSE *-* |  - Mrs. Whitlock
První kapitola k Mrs. Whitlock, snad se Vám líbil prolog...
Mrs. Whitlock

Otevřela jsem oči a zamrkala. Viděla jsem nízký strop, obalený pavučinami, zašpiněný, omítka popraskaná. Bylo ovšem zvláštní, jak dokonale jsem mohla vidět každý zahyb jednotlivé praskliny, jak ostré a dokonalé všechno bylo...
Pomalu jsem se napřímila. Slyšela jsem zvenku tolik věcí. Ptáky, lidi,... Cítila jsem každičkou vůni v místnosti. Páchla zatuchlinou a stářím. Zvenčí jsem cítila mnohem lahodnější vůni. Začalo mě z ní neskutečně pálit hrdlo. Ztěžka jsem polkla.
Začala jsem si prohlížet místnost. Naproti mě viselo na stěně jedno velké, ale špinavé a popraskané zrcadlo. Stálo tam jedno křeslo, skříň a malý stolek na odkládání věcí. Tam také ležela malá zašpiněná obálka. Stálo tam Mary Alice. To jsem byla asi já. Ze své minulosti jsem si nepamatovala nic, než hustou tmu.
Otevřela jsem ten dopis.
"Drahá Mary,
chtěl jsem ti to všechno vysvětlit osobně, ale nebylo mi to umožněno. Musím se utkat s tím upírem, co jde po tobě a on mě docela jistě zabije. Chtěl jsem ti jenom vysvětlit všechny okolnosti. Jsi upír, stejně jako já. Musíš se živit lidskou krví, abys vůbec přežila. Věř svým instinktům a budeš vědět, jak na to. Snaž se nezůstávat sama a najít si někoho, s kým bys mohla alespoň chvilku cestovat. Pokud se u tebe objeví zvláštní příznaky, snaž se zjistit, jak to funguje. Možná budeš nějaký mít, upíři mají totiž jakési dary. Oblečení najdeš v té skříni, v tom, co máš teď ven nemůžeš. Nezůstávej tu dlouho, musíš pryč.
Opatruj se!"
Podpis chyběl. Moment...UPÍR?! Tak to je hustý!!! LIDSKOU KRVÍ?! Ani náhodou!!!
Přikročila jsem ke skříni a otevřela jí. Na hromádce tam leželo tričko, nějaké kalhoty, ponožky a prach obyčejné tenisky. Všechno z druhé ruky, ale lepší to, než drátem do oka...
Oblékla jsem se a zahleděla se do zrcadla. Nebylo to špatné, na to, že doteď jsem byla oblečená pouze do jedné ohavně vzhlížející košile z roku raz dva. Můj vzhled nebyl zase tak špatný, ale třeba to bylo tím, že jsem upír. Takhle jsem se ještě nikdy neviděla. Vlasy jsem měla v hrozném stavu. Ovšem koupelna tu nebyla, natož nějaký vyživující prostředek. Snažila jsem to alespoň nějak upravit rukama. Vypadala jsem, jako bych právě vstala z postele (což byla náhodou pravda), ale nevypadalo to nejhůř. Potom jsem se znovu zahleděla na sebe do zrcadla. Až do nějakých sedmnácti nebo kolik mi to bylo jsem se ještě vůbec neviděla.
Najednou mě rozbolela hlava. Obrazy se začaly rozostřovat a nahradily ho jiné.
Byl tam neskutečně líbezný blonďatý muž a krásná černovlasá žena. "Nějak jsem to včera neuhlídala a přišli jsme o osm bojovníků. Potřebujeme alespoň deset dalších, postaráš se o to, že?" načrtla ta žena a ani se mu nedívala do očí. Ten muž vybuchl. Začal na ni chrlit slova, kterým jsem moc nerozuměla. Ta žena se taky naštvala. "Tak si běž! Utíkej! Stejně už mě nebaví předstírat, jak hrozně tě nemiluju! Můj milenec je dávno mrtvý, chtěla jsem ho jenom pomstít! A ty jsi byl tak hloupý a naivní, a výborný bojovník, samozřejmě!" vysmála se mu do očí. Ten muž se zarazil. Ta slova ho bolela, ona mu zlomila srdce. Otočil se a odešel. Bylo mi ho hrozně líto.
Potom vidina zmizela a já zase spatřila svůj vyjevený obraz v zrcadle. CO TO BYLO?! Viděla jsem něco zvláštního. Možná to, co se stalo. Anebo to, co se ještě nestalo. Je možné, že jsem viděla budoucnost? A čí? Nikoho tam jsem neznala, i když ten muž se mi hrozně líbil... A proč jsem jí viděla? Byl to snad jeden z těch darů, který popisoval v tom dopisu onen neznámý? Nespíš ano. Vzpomněla jsem si taky na to, že bych měla být rychle pryč. Takže jsem se rozeběhla ke dveřím. Byla jsem tam dřív, než by kterýkoli smrtelník stihl mrknout. Převapeně jsem otevřela pusu. "No těpic!" špitla jsem a usmála se.
Vyšla jsem na ulici. Byla plná těch nádherných vůní. Začalo mě pálit v krku ještě intenzivněji. Překvapeně jsem zalapala po dechu. V téhle ulici ale nikdo nebyl. Nebyla to asi doporučeníhodná adresa. Až na jednu malou holčičku. Seděla ve starých dveřích nějakého domu.. Voněla naprosto neodolatelně. Takovou nevinnou dětskou vůní. Spokojeně se usmívala. Pomalu jsem se k ní plížila připravená prokousnout jí hrdlo. Stačila by mi vteřinka a nikdo by nic neviděl ani neslyšel. Najednou ke mně otočila své velké a krásné oči. Modré jako studánka. Usmála se na mě. Nemohla jsem jí zabít. Ne, to nešlo. Začala jsem se stydět sama za sebe a úsměv jsem jí pomalu a váhavě opětovala. Potom jsem se otočila a utíkala pryč, jak jen jsem dokázala.

Za městem byl les. Utíkala jsem tam, ale i tady bylo spousty vůní. Ne lidských, ale méně vábivých, zvířecích. Bude špatné zabít srnku nebo medvěda? Ne. Uspokojí to mojí žízeň? Tak to jsem nevěděla, ale nesmírně jsem v to doufala.
Šla jsem za pachem stáda srnek. Ulovila jsem čtyři. Ani jsem nemusela nic dělat, prostě instinkt. Vysála jsem ze všech čtyř krev. Nechutnala špatně, rozhodně desetkrát lepší, než zabít nevinnou holčičku.
Jenže kam dál? Nemohla jsem žít v lese jako křovák... Jenže kam jít? Pro začátek jsem si zjistila jméno města - San Diego. Vydala jsem se tedy na jih...
alice
   
 


Komentáře

1 nesii nesii | Web | 5. srpna 2010 v 14:02 | Reagovat

Ahoj Affísko... ak chceš tak sa prihlás do mojej novej súťaži.

http://twilight-sagasumrak.blog.cz/1008/sono

a nádherná poviedka

2 ♥Kacenka1108♥:) ♥Kacenka1108♥:) | E-mail | Web | 5. srpna 2010 v 14:52 | Reagovat

ahoj...tak sem si tě přidala:)

3 tamia tamia | Web | 5. srpna 2010 v 15:23 | Reagovat

Wow,tento dílek je úžasný,píšeš nádherně,úplně si všechno představuju:-)
honem piš další díl:-)

4 tamia tamia | Web | 5. srpna 2010 v 15:27 | Reagovat

Jo a pěkný nový dess:-)

5 ♥Kacenka1108♥:) ♥Kacenka1108♥:) | E-mail | Web | 5. srpna 2010 v 15:46 | Reagovat

Asi roberta patinsona:D....jo vampire suck je dobrý:DD

6 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 30. června 2011 v 20:39 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

TÉMĚŘ VŠECHNY POSTAVY V POVÍDKÁCH PATŘÍ S.MEYEROVÉ! STRÁNKY NEBYLY VYTVOŘENÉ ZA ÚČELEM ZISKU! 
oddělovače
oddělovače

oddělovače